Повна версiя сайту

Сертифікат на 300 тисяч гривень отримала від міської ради лікарня ім. Пирогова на свій ювілей

22.11.17 15:15 2390

Сертифікат на 300 тисяч гривень отримала від міської ради лікарня ім. Пирогова на свій ювілей

Сьогодні відбулись урочистості, присвячені 100-річчю Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова. У актовій залі нового хірургічного корпусу вітали працівників закладу. Від міської ради вручили сертифікат на суму 300 тисяч гривень для розвитку корпусу.

У Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М.І.Пирогова функціонує 20 стаціонарних відділень, поліклінічне відділення з потужністю 400 відвідин в зміну. Працює 324 лікарі, із них 9 заслужених лікарів України, 28 кандидатів медичних наук, 4 доктори медичних наук. Один медик носить звання заслуженого медичного працівника України. Весь колектив лікарні нараховує майже 1700 співробітників. Щорічно в лікарні проліковується більше 25000 хворих, половина з них оперується. Кожен 3-й пацієнт, який обслуговується у лікарні імені Пирогова - це житель міста Вінниці.

Представники області та міста привітали колектив лікарні. «Сьогодні велике свято не лише для колективу лікарні, а й для всього міста та області. Сто років – це ціла епоха, під час якої у закладі працювало багато високопрофесійних лікарів, які врятували сотні тисяч життів. Колективу лікарні дійсно є чим пишатись, адже те, що Вінницька обласна лікарня імені Миколи Пирогова є флагманом охорони здоров'я не лише Вінницької області а й України – це справедливі слова. Приємно, що ми йдемо до завершального етапу у відкритті хірургічного відділення. Завдяки колективу та керівництву лікарні при підтримці Уряду та Президента України вже є можливість забезпечити належним обладнанням безпосередньо хірургічне відділення. Тож бажаю вам отримувати задоволення від своєї роботи, пишатися своєю професією, щоб люди були вдячні вам за збереження життя та здоров'я», – каже міський голова Сергій Моргунов.

 Сертифікат на 300 тисяч гривень отримала від міської ради лікарня ім. Пирогова на свій ювілей

«Хірургічний корпус побудований і стало питання про обладнання для нього. Я хотів би подякувати Прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману за виділення 145 мільйонів гривень цільові субвенції з державного бюджету на придбання обладнання в лікарню імені Пирогова. Ми повинні зробити все, щоб ця лікарня стала найкращою в Україні. Тож бажаю вам натхнення у роботі, здоров’я та благополуччя», – розповів голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.

 Кращим працівникам закладу вручили Почесні грамоти. Від обласної державної адміністрації закладу вручили сертифікат на 900 тисяч гривень для придбання сучасного мікроавтобусу. Від міської ради – сертифікат на 300 тисяч гривень для придбання медичного обладнання.

Після урочистостей розпочалась науково-практична конференція «Актуальні питання сучасної медицини», присвячена ювілею закладу.

 Сертифікат на 300 тисяч гривень отримала від міської ради лікарня ім. Пирогова на свій ювілей

Історична довідка:
У 1917 відкрилась як Пироговська земська хірургічна лікарня на 150 ліжок ( перший камінь закладено в квітні 1913 року). Ідея її заснування належить Вінницькому Пироговському медичному товариству з нагоди 100-річчя від дня народження М.І. Пирогова.

Лікарню засновували як лікувальний заклад хірургічного профілю, із сподіванням, що в ній працюватиме один із провідних хірургів краю Людвіг Іванович Маліновський. Але невдовзі він помер. Згодом лікарню очолив видатний хірург, доктор медицини Микола Болярський (працював у лікарні 21 рік, 19 з них - головним лікарем). На перші роки становлення лікарні випали події Першої світової війни, визвольних рухів 1917-1920 років, із частою зміною влади.

Від 1921 року Пироговська лікарня стала учбовою базою підготовки фахівців різних рівнів.

Лікарня і нині є основною клінічною базою Вінницького медичного університету. В 1944 році при відступі із Вінниці фашисти зруйнували більшість лікарняних корпусів. Поступово були відбудовані всі корпуси, було впорядковано територію, зросла кількість лікарняних ліжок. У 1948 році лікарня отримала статус обласної.

Фото

Сертифікат на 300 тисяч гривень отримала від міської ради лікарня ім. Пирогова на свій ювілей Сертифікат на 300 тисяч гривень отримала від міської ради лікарня ім. Пирогова на свій ювілей Сертифікат на 300 тисяч гривень отримала від міської ради лікарня ім. Пирогова на свій ювілей Сертифікат на 300 тисяч гривень отримала від міської ради лікарня ім. Пирогова на свій ювілей Сертифікат на 300 тисяч гривень отримала від міської ради лікарня ім. Пирогова на свій ювілей Сертифікат на 300 тисяч гривень отримала від міської ради лікарня ім. Пирогова на свій ювілей Сертифікат на 300 тисяч гривень отримала від міської ради лікарня ім. Пирогова на свій ювілей Сертифікат на 300 тисяч гривень отримала від міської ради лікарня ім. Пирогова на свій ювілей

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради