Повна версiя сайту

П'ять вінницьких професійних волейбольних команд стартують у чемпіонаті України

11.08.17 18:06 1377

П'ять вінницьких професійних волейбольних команд стартують у  чемпіонаті України

У нашому місті справжній волейбольний бум. Восени чоловічі клуби ВК «Вінниця» і «Екодім» та жіночий «Білозгар-Медуніверситет» стартують в суперлізі чемпіонату України. Це вже рекорд в масштабах всієї країни. Але керманичам нашого волейболу цього замало: вони заявляють молодіжні колективи до нижчих ліг вітчизняних першостей серед дорослих. Подробицями поділилися очільники наших професійних клубів і обласної федерації волейболу.

У минулому сезоні вперше в історії вінницька жіноча команда суперліги виграла срібні медалі чемпіонату України. ВК «Білозгар-Медуніверситет» навіть здобув путівку до єврокубків. Але відмовився через брак коштів, пояснює головний тренер команди Юлія Якушева.

Вінницькі волейболістки знову гратимуть на базі медичного університету. У міжсезоння склад оновлюється, але поки що точної інформації ще немає. Юлія Якушева минулого сезону сама виходила на майданчик. Але поки що не вирішила, чи продовжувати їй ігрову кар’єру.

У команді гратимуть студентки медуніверситету та інші вихованки вінницького волейболу. Плануємо знову поборотися за призове місце, – розповідає Юлія Якушева. 

П'ять вінницьких професійних волейбольних команд стартують у  чемпіонаті України

У ВК «Вінниця» змінився тренер ВК «Вінниця» минулого сезону виграла бронзові нагороди суперліги. Тож її мета на цей сезон – посісти місце не нижче третього. У ВК «Вінниця» змінився головний тренер. Колишній «коуч» Олександр Бондаренко став віце-президентом клубу і старшим тренером всіх збірних команд області (дитячих і дорослих). Його місце зайняв Васіф Талібов. Це досвідчений волейболіст, який грав в елітних клубах України та Ірану. А перед цим чотири роки був головним тренером чемпіонів Азербайджану.

Є і підсилення ігрового складу. Клуб поповнили два новачки з досвідом виступів у суперлізі – Ярослав Заїка (з хмельницького «Новатора») і Денис Денисов (з чернігівського «Буревісника».

Наша команда серйозно готується до сезону. ВК «Вінниця» проводить вже другий тренувальний збір – у Ворохті. Перший був у Скадовську. Команда, як і раніше, фінансується з міського та обласного бюджету, підтримують її і спонсори, – повідомив виконавчий директор обласної федерації волейболу і директор ВК «Вінниця» Віталій Дімітрієв.

П'ять вінницьких професійних волейбольних команд стартують у  чемпіонаті України

Обидві вінницькі чоловічі команди суперліги знову гратимуть у залі педагогічного університету. «Екодім» дебютує у суперлізі, але планує там закріпитися.

Адже склад у нас – непоганий. Будемо налаштовуватися на максимальний результат в усіх матчах. Яке місце точно посядемо, заздалегідь не скажу. Але «хлопчиками для биття» не будемо, бо торік доходили до півфіналу Кубку України (стали четвертими), – каже головний тренер «Екодому» Валерій Копилов.

У команді «Екодім» багато талановитої молоді. 80 % складу – вихованці волейболу Вінниччини. – Із земляками з ВК «Вінниця» у нас непогані відносини, хоча й різне бачення волейболу. До речі, у міжсезоння до нашого клубу перейшли «містяни» Богдан Босенко (мій вихованець) і Олександр Наложний, – повідомив Валерій Копилов.

П'ять вінницьких професійних волейбольних команд стартують у  чемпіонаті України

Під час виступів у вищій лізі команду «Екодім» фінансово підтримувало лише однойменне підприємство. У суперлізі їй обіцяють надати й певну бюджетну підтримку.

Окрім Вінниці, немає іншого міста, де було б одразу три волейбольних команди суперліги. Але наші функціонери на цьому не зупиняються. Як повідомив Віталій Дімітрієв, другі команди ВК «Вінниця» (чоловіча і жіноча) виступатимуть у нижчих лігах чемпіонату України. У вищій або в першій. Це питання наразі вирішується.

Другу чоловічу команду ВК «Вінниця» створюємо на базі коледжу Національного університету харчових технологій. Жіночий ВК «Вінниця» торік став віце-чемпіоном України в першій лізі. До нього входитимуть кращі вихованки обласної ДЮСШ з волейболу, – розповів Віталій Дімітрієв.

П'ять вінницьких професійних волейбольних команд стартують у  чемпіонаті України

Чим пояснюється нинішнє піднесення вінницького волейболу?

Створена 12 років тому піраміда підготовки гравців приносить результат. Гарно працюють тренери в районах. Гравців до вінницьких команд майстрів виховують у Козятині, Барі, Гайсині, Жмеринці і Теплику, – пояснює Віталій Дімітрієв. – Недарма наші юні волейболісти регулярно демонструють високі результати на всеукраїнському рівні. Приміром, збірна Вінниччини серед юнаків 2001 р.н. цього року стала срібним призером чемпіонату країни.

Фото

П'ять вінницьких професійних волейбольних команд стартують у  чемпіонаті України

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Відділення нaціонaльного Олімпійського комітету Укрaїни у Вінницькій облaсті